Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Chemia żywności – nabór na nową specjalność do dnia 04.02.2024 r.

24.01.2024 - 09:39 aktualizacja 26.01.2024 - 11:18
Redakcja: jp
Tagi: chemia, chemia na śląskim, chemia żywności

Nowa specjalność na kierunku chemia: chemia żywności 

Zastanawiałeś się kiedyś, jak codzienne produkty spożywcze stają się bezpieczne, zdrowe i dostępne? Za tą magią stoi chemia, która kształtuje nasze ulubione smaki i zapewnia wysoką jakość żywności!

Czy marzysz o karierze, która łączy pasję do chemii z fascynacją przemysłem spożywczym? Odkryj naszą nową specjalność na kierunku chemia – chemia żywności! To trzysemestralne studia drugiego stopnia, które nie tylko poszerzą Twoją wiedzę, ale również wyposażą Cię w praktyczne umiejętności niezbędne do odniesienia sukcesu w dynamicznym świecie chemii żywności.

Chemia żywności:
smakuj wiedzę, odkrywaj sekrety,
zapisz się na studia


Skąd się bierze woda bezpieczna do spożycia?
Kiedy odczuwasz pragnienie, wystarczy odkręcić kran. Woda staje się zdatna do spożycia między innymi dzięki zastosowaniu żywic jonowymiennych. To właśnie chemia żywności sprawia, że możesz cieszyć się chłodzącym napojem bez obaw!

Miłośnik mleka, ale uczulony na laktozę?
Dzięki kontrolowanym reakcjom biochemicznym i odpowiednim enzymom, mleko staje się łagodne dla Twojego układu trawiennego. To przykład, jak chemia żywności dostosowuje produkty do Twoich potrzeb!

Czy oliwa z oliwek nie jest podrobiona?
Kiedy sięgasz po oliwę, jej pochodzenie jest pewne dzięki narzędziom analizy chemicznej. To właśnie chemia żywności gwarantuje autentyczność i zgodność z oznaczeniem na etykiecie.

Jak fermentują napoje alkoholowe?
Poznaj technologie fermentacji, destylacji i oceny sensorycznej napojów alkoholowych we współpracy z Kompanią Piwowarską | Tyskie Browary Książęce.

Chemia żywności – klucz do bezpieczeństwa i jakości!
Chemia żywności to kluczowa dziedzina nauki, dbająca o bezpieczeństwo, wartość odżywczą i jakość żywności, którą spożywamy. Odkryj jej nieocenioną rolę w produkcji, kontroli jakości, badaniach i rozwoju, a także spełnianiu norm regulacyjnych.

Zrównoważony rozwój w praktyce.
Studenci specjalizujący się w chemii żywności podczas trzech semestrów studiów II stopnia zdobywają umiejętności w tradycyjnych i nowoczesnych technikach analitycznych. Poznają tajniki wykrywania zanieczyszczeń i weryfikacji autentyczności produktów spożywczych. Dodatkowo, uczą się o najnowszych trendach, takich jak nanotechnologia w żywności i zrównoważona produkcja z zastosowaniem „zielonej chemii”.

Gotowi na wyzwania przemysłu spożywczego!
Absolwenci chemii żywności są wyposażeni w umiejętności, które pozwalają im przyczynić się do postępu w dziedzinie bezpieczeństwa żywności, zapewnienia jej jakości oraz innowacji procesów produkcyjnych. Są gotowi na radzenie sobie z złożonościami przemysłu spożywczego, reagowania na współczesne wyzwania i przyczyniania się do rozwoju zrównoważonych praktyk żywieniowych.


Rozpocznij podróż w świat chemii żywności, gdzie smakujesz wiedzę i odkrywasz tajemnice, które kształtują nasze codzienne doznania!
Zapisz się na studia!

return to top