Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

8 czerwca Dzień Informatyka | Michał Ryngier

06.06.2024 - 11:49 aktualizacja 07.06.2024 - 09:59
Redakcja: jp

8 czerwca obchodzony jest Dzień Informatyka. Z tej okazji wszystkim informatyczkom i informatykom, a także pasjonatom życzymy, żeby zawsze wszystko działało! Przeczytajcie historię Michała – studenta kierunku informatyka, już zawodowego programisty z twórczą duszą artysty.

„Kartka z kalendarza” to cykl artykułów, które powstawały z okazji różnych nietypowych świąt. Autorami prezentowanych materiałów są studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ.

fot. archiwum prywatne

MICHAŁ RYNGIER


student kierunku informatyka

o kierunku informatyka
o kierunku informatyka stosowana

Dlaczego wybrałem informatykę?

Moja przygoda z programowaniem zaczęła się, gdy miałem zaledwie 11 lat. Przeglądając starą piwnicę babci, natrafiłem na Atari mojego taty wraz z podręcznikiem do Small Basic. Zafascynowany, zacząłem pisać proste programy i gry tekstowe, odkrywając nieskończone możliwości twórcze, jakie daje kodowanie. To była moja pierwsza lekcja, że jedynym ograniczeniem w świecie informatyki jest nasza wyobraźnia.

W gimnazjum i liceum moja fascynacja programowaniem tylko rosła. Razem z kolegami tworzyliśmy proste strony internetowe, a później miałem okazję zarządzać stroną internetową klubu fitness mojej cioci. To doświadczenie nauczyło mnie, jak ważne jest rozumienie potrzeb biznesowych i pracy z „klientem”, a także jak satysfakcjonujące może być rozwiązywanie nieoczywistych problemów.

Od 19 roku życia jestem zawodowym programistą. Wybór studiów informatycznych był dla mnie naturalnym krokiem, ponieważ pragnąłem rozwijać swoje umiejętności i spełniać marzenia o tworzeniu innowacyjnych rozwiązań. Podczas studiów poznałem wielu wspaniałych ludzi, z którymi mogłem realizować swoje pomysły zarówno na zajęciach, jak i poza nimi. Dzięki nim, wspólne projekty stały się jeszcze bardziej inspirujące i pełne kreatywności.

Praca programisty pozwala mi realizować moje pasje – tworzę wszystko, co tylko przyjdzie mi do głowy, czerpiąc radość i satysfakcję z każdego projektu. Najbardziej fascynuje mnie w tej pracy moment, gdy ktoś przychodzi z pomysłem, a ja mogę go ożywić. To niesamowite uczucie widzieć, jak idea staje się rzeczywistością dzięki mojej pracy. Czasem też analizuję pomysły i proponuję alternatywne ścieżki, co bywa równie ekscytujące.

Krzyk | Michał Ryngier, sztuka generatywna

Tworzę również abstrakcyjną sztukę generatywną, wykorzystując własne algorytmy. To dla mnie sposób na artystyczne wyrażenie siebie i zaspokojenie potrzeby twórczości

Zulu | Michał Ryngier, sztuka generatywna
Tryptyk | Michał Ryngier, sztuka generatywna
Skazany | Michał Ryngier, sztuka generatywna
return to top