Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Informacja o współpracy z nowym biurem podróży – delegacje zagraniczne

01.07.2022 - 11:09, aktualizacja 01.07.2022 - 11:13
Redakcja: jp

Od 1 lipca 2022 roku obowiązuje nowa umowa na  Kompleksową organizację wyjazdów zagranicznych pracowników, studentów, doktorantów oraz przyjazdów z zagranicy gości Uniwersytetu Śląskiego – rezerwację, sprzedaż i dostawę według bieżących potrzeb biletów lotniczych, kolejowych, autobusowych i promowych oraz usługa wizowania paszportów”.

Usługa jest realizowana przez: POLSKIE LINIE LOTNICZE LOT SA z siedzibą w Warszawie, ul. Komitetu Obrony Robotników 43, 02-146 Warszawa, i podwykonawcę: LOT TRAVEL sp. z o.o., ul. Komitetu Obrony Robotników 43, 02-46 Warszawa. Dane kontaktowe, procedurę zamawiania biletów oraz wszelkie niezbędne informacje, można znaleźć na stronach:

  1. Zakup biletów
  2. Zasady współpracy z PLL LOT SA
  3. Wizy

należy zwrócić uwagę, iż planując wyjazd należy doliczyć koszt opłaty transakcyjnej w wysokości:

  • Cena opłaty transakcyjnej za wystawienie jednego międzynarodowego biletu lotniczego na połączenia w obrębie Europy9,90 PLN brutto (wraz z podatkiem VAT)
  • Cena opłaty transakcyjnej za wystawienie jednego międzynarodowego biletu lotniczego na połączenia wychodzące poza obręb Europy10,90 PLN brutto (wraz z podatkiem VAT)
  • Cena opłaty transakcyjnej za wystawienie jednego międzynarodowego biletu u tzw. „taniego przewoźnika”:  12,00 PLN brutto (wraz z podatkiem VAT)
  • Cena opłaty za pośrednictwo wizowe przy wizowaniu jednego paszportu: 115,00 PLN brutto (wraz z podatkiem VAT)

Za sprzedaż biletów kolejowych, autobusowych i promowych PLL LOT SA nie pobiera opłat.

UWAGA:
Uprasza się osoby wyjeżdżające, aby w zapytaniach do biura podróży określały, czy chcą otrzymać ofertę elastyczną, która obejmuje np. wyjazd dzień wcześniej / później. Z informacji uzyskanych od biura podróży, cena takiego biletu może znacząco się różnić, przez co koszt całej podróży się obniży. Osobie wyjeżdżającej, która nie zaznaczy czy termin wyjazdu jest elastyczny, zostanie przedstawiona opcja na wybrany, konkretny termin podróży.

źródło: Wyjazdy zagraniczne | Pracownik (us.edu.pl)

return to top