Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Wykład z matematyki dla klasy IV z Zespołu Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej | Kształcenie dla przyszłości

02.03.2023 - 14:37, aktualizacja 03.03.2023 - 10:34
Redakcja: jp

|tekst: Iwona Kantorysińska|
|zdjęcia: Arlena Pawliszak|

W dniu 27 lutego 2023 r. gościliśmy na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych uczniów klasy IV HG z Zespołu Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej.

W ramach wydziałowego projektu „Kształcenie dla przyszłości” młodzież wysłuchała wykładu „Grafy i ich zastosowania” autorstwa dr hab. Anny Szczerby-Zubek, prof. UŚ. Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z podstawowymi pojęciami związanymi z teorią grafów. Zostały również omówione cykle Eulera i Hamiltona, ich zastosowania a nawet proste algorytmy, które wyznaczają te cykle. Uczniowie poznali także zastosowania teorii grafów w praktyce.

Zdaniem młodzieży i ich opiekunów wykład był prowadzony bardzo ciekawie, a w czasie jego trwania młodzież mogła samodzielnie rozwiązywać pewne zadania. Uczestnicy bardzo dziękują za organizację świetnego wykładu.