Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Instytut Chemii z dofinansowaniem w ramach badawczego konsorcjum NCN

30.11.2021 - 13:35 aktualizacja 01.12.2021 - 09:26
Redakcja: jp

Narodowe Centrum Nauki w dniu 26 listopada 2021 roku ogłosiło listę dofinansowań (OPUS ST5) dla grup badawczych wchodzących w skład konsorcjum.

Projekt „IoCarboNanoFluids (ICON Fluids) jako nowa klasa projektowalnych układów wielojonowych funkcjonalizowanych nanorurkami węglowymi – kompleksowe zrozumienie oddziaływań międzycząsteczkowych oraz architektury molekularnej” (IoCarboNanoFluids (ICON Fluids) as a novel class of properties-by-design carbon nanotubes-functionalized multi-ionic systems – comprehensive understanding of molecular interactions and architecture) otrzymał dofinansowanie w kwocie 2 571 759 zł i będzie realizowany przez konsorcjum:

1. Politechnika Śląska; Wydział Chemiczny,
  2. Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych, Instytut Chemii.

Koordynatorem projektu z ramienia Instytutu Chemii jest prof. dr hab. Marzena Dzida.

O projekcie: https://ncn.gov.pl

Serdecznie gratulujemy.