Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Informatyka kwantowa i chemia na rzecz zielonej przyszłości | Nowy projekt na WNST

21.04.2024 - 13:57 aktualizacja 22.04.2024 - 15:07
Redakcja: jp

Miło nam poinformować, że projekt pod nazwą: „Informatyka kwantowa i chemia na rzecz zielonej przyszłości – Uniwersytet Śląski w Katowicach wspiera studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych” uzyskał dofinansowanie w wysokości 2 792 044,75 PLN.

Celem projektu jest wsparcie uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych poprzez realizację warsztatów praktycznych z zakresu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), tj. sztucznej inteligencji (SI), informatyki kwantowej, matematyki, chemii podnoszących kompetencje oraz podniesienie atrakcyjności UŚ w zakresie zielonej i cyfrowej gospodarki poprzez doposażenie laboratoriów UŚ i realizację staży przez studentów i studentki kształcących się na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych.

W projekcie weźmie udział 445 osób, w tym 430 uczniów i uczennic 7 szkół ponadpodstawowych i 15 studentów i studentek Uczelni.

Projekt będzie realizowany na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych w okresie 01.01.2024 – 30.06.2026 r., koordynatorką projektu jest dr Katarzyna Kowalska-Szojda, prof. UŚ. Wkrótce rozpocznie się rekrutacja do projektu. Projekt jest finansowany w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji), Priorytet X Fundusze Europejskie na transformację, Działanie 10.25 Rozwój kształcenia wyższego zgodnie z potrzebami zielonej gospodarki.

Strona projektu: https://us.edu.pl/wydzial/wnst/wspolpraca/szkoly/kwantowanie/

Gratulujemy.