Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Konkurs na stypendium naukowe dla doktoranta/doktorantki w ramach projektu badawczego SONATA 16 | 04.11.2024

09.10.2024 - 11:06, aktualizacja 09.10.2024 - 11:06
Redakcja: jp

OGŁOSZENIE KONKURSOWE
DOKTORANT – STYPENDYSTA

Kierownik projektu badawczego pt. „Materiały bipolarne oparte na skondensowanych pierścieniach pirolo- oraz indolo[3,2,1-jk]karbazoli dla zastosowań w optoelektronice„, nr umowy: UMO-2020/39/D/ST5/00104 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki ogłasza konkurs na stanowisko Stypendysty/Doktoranta. Projekt realizowany jest w Instytucie Chemii, Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego.

• Termin składania ofert: 04.11.2024 r. 16:00.
  • Forma składania ofert: elektronicznie, adres e-mail: grazyna.szafraniec-gorol@us.edu.pl
  • Przewidywany termin rozpoczęcia pracy w projekcie: 01.12.2024 r.
  • Czas trwania projektu: 7 miesięcy z możliwością przedłużenia do 18 miesięcy
  • Wynagrodzenie: stypendium w wysokości 2000 zł  miesięcznie

Wymagania:

1. Warunkiem koniecznym zakwalifikowania do realizacji projektu jest posiadanie statusu doktoranta szkoły doktorskiej.
  2. Doświadczenie w pracy w laboratorium syntezy organicznej, szczególnie w reakcjach sprzęgania.
  3. Dobra umiejętność identyfikacji związków metodami spektralnymi.
  4. Dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną pracę z anglojęzyczną literaturą fachową.
  5. Silna motywacja do pracy badawczej, umiejętność pracy samodzielnej jak i pracy w zespole.
  6. Wiedza w zakresie właściwości optycznych związków donorowo-akceptorowych będzie dodatkowym atutem.

Wymagane dokumenty:

1. CV Kandydata/tki
  2. Opis dorobku naukowego, w tym lista publikacji, prowadzonych projektów itp.
  3. Dyplomy i zaświadczenia potwierdzające kwalifikacje, odbyte kursy, ukończone szkolenia itp.
  4. Zaświadczenie o statusie doktoranta szkoły doktorskiej
  5. List motywacyjny wraz z klauzulą dotyczącą przetwarzania danych osobowych
  6. Listy polecający od opiekuna naukowego/promotora

Opis zadań:

Synteza pochodnych tienopirolo[3,2,1-jk]karbazolu oraz pochodnych pirydynopirolo[3,2,1-jk]karbazolu poprzez reakcję sprzęgania Ullmana, Sonogashiry oraz Suzukiego.

Informacje dodatkowe:

1. Skrócony opis projektu znajduje się na stronie: https://projekty.ncn.gov.pl/opisy/497423-pl.pdf
  2. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Informacje dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane zaproszonym kandydatom pocztą elektroniczną.
  3. W dokumentacji należy umieścić następujące oświadczenie: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
  4. Wszelkie pytania i dokumenty należy wysyłać do kierownika projektu – dr inż. Grażyny Szafraniec-Gorol.