Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Stypendium w ramach projektu badawczego

11.09.2020 - 10:00, aktualizacja 11.09.2020 - 10:01
Redakcja: jp
zdjęcie poglądowe

Zachęcamy  studentów do wzięcia udziału w projekcie badawczym „Nanostruktura i dynamika modów kolektywnych modulowanej fazy nematycznej. Własności elektro-optyczne i elastyczne”. Uzyskane wyniki mogą stać się podstawą pracy magisterskiej wykonawcy.

W ramach inicjatywy uczestnikowi przysługuje stypendium naukowe w wysokości 2 tys. zł na miesiąc. Długość zatrudnienia w projekcie wynosi 11 miesięcy (od września 2020 r.).

Przy zgłoszeniach obowiązują następujące wymagania:

• ukończone studia pierwszego stopnia na kierunku: fizyka, chemia lub inżynieria materiałowa;
  • status studenta studiów drugiego stopnia z fizyki, chemii lub inżynierii materiałowej w okresie zatrudnienia w projekcie;
  • dobra znajomość języka angielskiego;
  • kreatywność i motywacja do pracy naukowej.

Dodatkowym atutem będzie praca licencjacka z zakresu badań przejść fazowych w materiałach krystalicznych i ciekłokrystalicznych.

Zgłoszenie powinno składać się z następujących dokumentów:

• CV z opisem aktywności naukowej, odbytych kursów, staży, udziału w konferencjach i szkołach naukowych, wygłoszonych referatów, wyróżnień i innych osiągnięć naukowych;
  • list motywacyjny (maksymalnie jedna strona A4);
  • kopia pracy dyplomowej licencjackiej;
  • kopia dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia;
  • pisemna deklaracja o odbywaniu studiów drugiego stopnia z nauk ścisłych i technicznych.

W dokumentach należy również umieścić klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w zgłoszeniu dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO (tj. Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE)”.

Zgłoszenia (wraz z kompletem dokumentów) oraz ewentualne pytania dotyczące procesu rekrutacji i zatrudnienia należy kierować na adres e-mailowy kierownika projektu: antoni.kocot@us.edu.pl do dnia 16 września 2020. Wybór stypendysty nastąpi na podstawie Regulaminu przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych.

Stypendium dla studenta