Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

27. Biennale Plakatu Polskiego z trzema nagrodami dla pracowników UŚ

28.12.2021 - 09:24 aktualizacja 16.03.2022 - 12:34
Redakcja: wcyg
Tagi: sztuki plastyczne

27 grudnia 2021 roku ogłoszono laureatów 27. Biennale Plakatu Polskiego, od 1965 roku organizowanego w Katowicach. To największy i najstarszy przegląd twórczości plakatowej w Polsce i Europie.

Pośród wyróżnionych w konkursie artystów znalazły się trzy osoby związane z Uniwersytetem Śląskim. Brązowy medal za plakat pn. „Jazz’n’Roll” otrzymał dr hab. Tomasz Kipka, prof. UŚ. Nagroda ufundowana przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach trafiła do dr. hab. Łukasza Klisia, prof. UŚ za pracę pn. „Pomimo”. Z kolei dr hab. Kaja Renkas, prof. UŚ za plakat pn. „InterFilm2” wyróżniona została nagrodą ufundowaną przez Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Jury konkursu dokonało przeglądu prac 172 autorów. W składzie jury zasiadał m.in. dr hab. Sebastian Kubica, prof. UŚ z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji.

Od 28 grudnia 2021 do 27 lutego 2022 roku w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach będzie można obejrzeć wystawę nagrodzonych prac. Na jej stronie internetowej znajduje się lista wszystkich wyróżnionych w konkursie.

Zwycięski złoty puchar na podstawce umieszczony na białym tle

fot. Giorgio Trovato | Unsplash

return to top