Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Publikacje naukowe

Repozytorium Uniwersytetu Śląskiego

RE-BUŚ to pełnotekstowa otwarta baza danych gromadząca publikacje pracowników, doktorantów i studentów uczelni. Prace są indeksowane przez światowe wyszukiwarki naukowe. Baza, która powstała w 2018 roku, liczy obecnie prawie 9,5 tys. publikacji.

» Baza RE-BUŚ

» Instrukcje i dokumenty dotyczące deponowania prac

img

Biblioteka

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka to książnica naukowa dwóch katowickich uczelni – Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego. Biblioteka usytuowana jest w sercu kampusu uniwersyteckiego, w centrum miasta. Użytkownicy mają do dyspozycji niemal 1.2 mln woluminów, z czego ponad 364 tys. w wolnym dostępie. Biblioteka jest otwarta dla wszystkich, a z jej zasobów można korzystać bezpłatnie. Dzięki nowoczesnemu zapleczu informacyjno-multimedialnemu CINiBA oferuje znakomite warunki do indywidualnego rozwoju.

» Biblioteka Główna:

» Oddziały Specjalistyczne Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego:

img

Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego

Wydawnictwo UŚ prowadzi działalność zgodnie z najwyższymi standardami edytorskimi. Różnorodność tematyczna oferty odzwierciedla wielość dyscyplin naukowych uprawianych na uczelni. Książki i czasopisma WUŚ dostępne są w formie drukowanej oraz  elektronicznej. Współpraca z dużymi dystrybutorami (w tym takimi, jak Azymut, Helion, CEEOL) owocuje obecnością w światowych katalogach bibliotecznych i sprzedażowych. Promując ideę otwartego dostępu, WUŚ przekazuje publikacje między innymi do uniwersyteckiego repozytorium RE-BUŚ, Śląskiej Biblioteki Cyfrowej i Platformy Otwartej Nauki.

» Publikacje Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego

» Czasopisma Uniwersytetu Śląskiego

» e-books

» Jak wydać książkę

img
return to top