Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Inicjatywy popularyzujące naukę

pokaz naukowy

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

Jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Co roku na program festiwalu składają się setki różnorodnych aktywności o charakterze popularyzującym naukę i sztukę: wykłady, warsztaty, stanowiska pokazowe, wystawy, koncerty, spotkania z gośćmi specjalnymi i inne inicjatywy.

Planetarium Śląskie

Scena Premier Naukowych

O nauce dobrze się rozmawia i równie dobrze się o niej słucha. Każda odsłona Sceny Premier Naukowych to niepowtarzalna okazja, żeby poznać wyjątkowych naukowców i naukowczynie, którzy(-e) w przystępny sposób opowiadają o swojej pracy.

dzieci zgromadzone wokół robota-pająka

Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe

Co roku we wrześniu Uniwersytet Śląski otwiera swój kampus w Katowicach dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na mapie kampusu pojawia się kilka przystanków naukowych, co roku oferujących interaktywne wykłady z wybranej dziedziny.

karaczan trzymany na dłoni

Noc Biologów

To niepowtarzalna okazja do zapoznania się z tajemnicami świata roślin i zwierząt, wyposażeniem laboratoriów oraz prowadzonymi badaniami naukowymi. Co roku naukowcy i naukowczynie z Uniwersytetu Śląskiego organizują wykłady, zajęcia i pokazy w ramach ogólnopolskiej Nocy Biologów.

domino na stole

Święto Liczby Pi

Odkrywanie uroku nauk ścisłych i technicznych. 3,14 to pierwsze trzy cyfry liczby π, która corocznie 14 marca obchodzi swoje święto na całym świecie, w tym także na Uniwersytecie Śląskim.

plazma

Przystanek Nauka

Portal popularnonaukowy, którego celem jest popularyzacja badań, nie tylko prowadzonych na Uniwersytecie Śląskim. Artykuły dotyczą różnych obszarów wiedzy.

fragment okładki czasopisma „No Limits”

„No Limits”

W atrakcyjnej formie pokazujemy ciekawe, nowatorskie i ważne badania naukowe prowadzone na naszej uczelni lub we współpracy z Uniwersytetem Śląskim.

return to top