52. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej

19.10.2018 - 15:25 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

We wtorek 23 października 2018 roku o godz. 17.30 w Kinoteatrze Rialto w Katowicach rozpocznie się 52. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego organizatorami są: prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego oraz dr Ryszard Kulik z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

Gościem najbliższego spotkania, którego temat brzmi „Czy epoka człowieka jest katastrofą w historii Ziemi?”, będzie dr hab. prof. UMK Ewa Bińczyk – filozofka, kierowniczka Zakładu Filozofii Nauki w Instytucie Filozofii Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, autorka książki „Epoka człowieka. Retoryka i marazm antropocenu”. Zajmuje się współczesną filozofią nauki i techniki, studiami nad nauką i technologią, socjologią wiedzy naukowej i kontrowersjami w nauce.

Szczegółowe informacje na temat działalności Klubu Myśli Ekologicznej dostępne są na stronie: www.klubmysliekologicznej.pl.

Zaproszenie (pdf, 740 kB)

Plakat reklamujący wydarzenie dostępny również w formacie pdf do pobrania