Jubileusz w IV Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Stanisława Maczka

03.11.2016 - 16:12 aktualizacja 03.11.2016 - 16:12
Redakcja: admin

IV Liceum Ogólnokształcące w Katowicach, działające pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego, obchodzi w tym roku 20. rocznicę nadania szkole imienia gen. Stanisława Maczka. Z tej okazji w piątek 4 listopada 2016 roku odbędzie się uroczystość, w której ze strony uczelni udział wezmą dr hab. prof. UŚ Krystyna Doktorowicz – dziekan Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego oraz dr Magdalena Ochwat – pełnomocnik rektora ds. promocji i kontaktu ze szkołami ponadgimnazjalnymi. Imię Stanisława Maczka – generała broni, dowódcy Pierwszej Polskiej Dywizji Pancernej liceum nosi od 1996 roku. W tym samym roku szkole nadany został sztandar, symbolizujący związek szkoły z generałem Maczkiem i Dywizją Pancerną.

Współpraca pomiędzy uczelnią i szkołą nawiązana została cztery lata temu. Uniwersytet Śląski wspólnie z miastem Katowice zainicjował stworzenie unikatowego projektu edukacyjnego, mającego ma zapewnić uczniom szkół ponadgimnazjalnych wyższą jakość kształcenia i umożliwić im pełniejszy rozwój, pogłębianie wiedzy i zainteresowań. Współpraca obejmuje nie tylko uczniów, ale również nauczycieli w zakresie doskonalenia warsztatu przedmiotowo-dydaktycznego.