Prof. Wiesław Banyś na posiedzeniu Rady European University Association

27.10.2016 - 10:41 aktualizacja 27.10.2016 - 10:41
Redakcja: admin

W piątek 28 października 2016 r. w Brukseli odbędzie się posiedzenie Rady European University Association (EUA) – stowarzyszenia zrzeszającego uniwersytety, krajowe konferencje rektorów oraz sieci szkół wyższych z 47 europejskich krajów. W obradach weźmie udział prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – rektor Uniwersytetu Śląskiego w latach 2008–2016, od 2015 roku członek Zarządu EUA, a od 2012 do 2016 roku – Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

Podczas spotkania omówione zostaną ważne i aktualne dla międzynarodowego środowiska naukowego kwestie. W porządku obrad zaplanowano m.in.: zatwierdzenie protokołu z posiedzenia Rady EUA, które odbyło się 6 kwietnia 2016 roku w Galway, sprawozdanie przewodniczącego i sekretarza generalnego, podjęcie decyzji w sprawie nominacji dla nowych członków zarządu na kadencję 2017–2021 i okresowego podsumowania programów Horyzont 2020 i Erasmus +, podjęcie rozmów z YÖK na temat ostatnich wydarzeń w Turcji, przedstawienie wizji Programu Badań i Innowacji przygotowanego przez Research Policy Working Group (RPWG), a także dyskusję dotyczącą wpływu Brexitu na uniwersytety i omówienie rezultatów spotkania Uniset (Torino / wrzesień) i RIS3 (październik / Warszawa).