Ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Kultury obrazu – Tabu – Edukacja”

13.10.2016 - 13:51 aktualizacja 13.10.2016 - 13:51
Redakcja: admin

Zakład Komunikacji Kulturowej, Zakład Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Instytutu Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego oraz Biblioteka Śląska organizują ogólnopolską konferencję naukową pt. „Kultury obrazu – Tabu – Edukacja”, która odbywać się będzie od 19 do 20 października 2016 roku w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach (ul. Francuska 12).

Konferencja dotyczyć będzie tabu w obrazach, mediach, kulturze i edukacji. Dyskusji poddane zostaną m.in. kwestie przełamywania i podtrzymywania tabu w praktykach edukacyjnych i kulturowych, estetyka przekraczania tabu w sztuce współczesnej, filmie i mediach, a także ohydztwo, obrzydlistwo, makabra i kicz.

Patronat merytoryczny nad konferencją objęło Polskie Towarzystwo Badań nad Filmem i Mediami oraz „Kwartalnik Filmowy”.

Szczegółowe informacje na temat konferencji i program dostępne są na stronie: http://inksi.us.edu.pl/program-konferencji-kultury-obrazu-tabu-edukacja.