Wykład „Modelowanie – umiejętność, czy sztuka?”

26.04.2016 - 10:45 aktualizacja 26.04.2016 - 10:45
Redakcja: admin

28 kwietnia 2016 roku o godz. 16.00 w Muzeum w Gliwicach (Willa Caro, ul. Dolne Wały 8a) odbędzie się wykład prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Kluszczyńskiego pt. „Modelowanie – umiejętność czy sztuka?”. Tworzenie modeli ma zastosowanie w różnych dziedzinach współczesnych badań  naukowych, a także w obszarze gospodarki.

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Kluszczyński, pracownik naukowy Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach, jest inicjatorem powstania i kierownikiem pierwszej w Polsce Katedry Mechatroniki. W Polsce i za granicą uznawany za prekursora nurtu mechatroniki wywodzącego się elektromechaniki. Aktywny nauczyciel akademicki, wychowawca, organizator i uczestnik życia naukowego. Autor bądź współautor ponad 300 artykułów i referatów, 6 monografii i 2 międzynarodowych podręczników akademickich.

Organizatorem spotkania jest Wszechnica PAU w Gliwicach. Wstęp jest wolny.