Doktoranci z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach współpracujący ze Śląskim Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych Cyber Science UŚ zajęli pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie „The Future of the Internet Challenge”. Mgr Jakub Wyczik, mgr Maciej Langer, mgr Maciej Niezgoda oraz mgr Rafał Wieczerzak przedstawili najlepszą propozycją warsztatów, które odbędą się podczas Szczytu Cyfrowego IGF Polska – globalnego forum zajmującego się krytycznymi zagadnieniami w erze cyfrowej.
Zajęcia pt. „Prawo w metawersum: sztuka AI i tworzenie NFT na żywo” opracował zespół pod kierownictwem mgr. Jakuba Wyczika – doktoranta pracującego pod opieką naukową dr. hab. Dariusza Szostka, prof. UŚ. Ponadto lider zespołu weźmie udział także w głównym wydarzeniu Internet Governance Forum organizowanym w Japonii.
Podczas warsztatów przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące sztucznej inteligencji (AI) i nowych technologii, w szczególności: sztuka generowana przez AI, niewymienialne tokeny (NFT) i ich zastosowanie w metawersum. Osoby uczestniczące w zajęciach będą mogły także poznać niuanse prawne związane z tymi tematami. Objaśnione zostaną techniczne aspekty tworzenia sztuki generowanej przez AI i łączenia jej z NFT. W programie spotkania przewidziano również wdrożenie na żywo NFT w metawersum. Będzie to okazja do uczestniczenia w integracji zasobów cyfrowych z wirtualnymi światami.
Szczyt Cyfrowy IGF Polska odbędzie się 4 października 2023 roku we Wrocławiu. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: www.gov.pl/web/igf-polska/igf-polska-2023. W spotkaniu można wziąć udział stacjonarnie lub online (transmisja na żywo na kanale YouTube Ministerstwa Cyfryzacji). Formularz rejestracyjny: www.gov.pl/web/igf-polska/rejestracja-na-szczyt-cyfrowy-igf-polska-2023.
Obraz autorstwa rawpixel.com na Freepik