Czujesz, że studia powinny być czymś więcej niż siedzeniem w ławce, wkuwaniem teorii i zaliczaniem egzaminów? Chcesz podzielić się ze światem swoją kreatywnością, realizując oryginalne projekty związane z muzyką, sztuką czy grami? A może Twoim powołaniem jest pedagogika odmieniana przez różne przypadki albo poznawanie świata i człowieka w oparciu o kulturę? Cieszyn to miejsce dla Ciebie!
Uniwersytet Śląski – odwiedź nas w Cieszynie
Na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji nie będziesz siedzieć z nosem w książkach. Tutaj już od pierwszych zajęć zaczniesz działać – w pracowniach artystycznych, studiu nagraniowym czy na festiwalach. Cieszyn to miejsce, które inspiruje, daje wolność i buduje społeczność, która patrzy na rzeczywistość podobnie jak Ty.
A to dopiero początek!
Posłuchaj tego, co Ci w duszy gra i wybierz wymarzony kierunek studiów
Wydział Sztuki i Nauk i Edukacji oferuje następujące kierunki studiów:
- Animacja społeczno-kulturalna z edukacją kulturalną,
- Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej,
- Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych,
- Edukacja kulturalna (studia II stopnia),
- Etnologia i antropologia kulturowa,
- Grafika,
- Muzyka w multimediach,
- Pedagogika,
- Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna,
- Pedagogika specjalna,
- Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej.
Działaj, twórz i baw się dobrze – u nas znajdziesz na to przestrzeń
Obawiasz się, że studia to głównie przesiadywanie w sali wykładowej i przerzucanie kolejnych stron książek? Nie z nami te numery! Cieszyńska ekipa ma we krwi działanie. Dołączając do nas, otrzymujesz bilet wstępu do świata praktyki. Mamy kilkanaście pracowni artystycznych – grafiki warsztatowej, szkła artystycznego, ceramiki, rysunku, malarstwa, fotografii, projektowania graficznego, rzeźby, komiksu i sztuki narracji, działań unikatowych działań performatywnych.
fot. Konrad Matinyarare
Co więcej:
- Nasza kadra składa się z wykładowczyń i wykładowców, którzy mają bogate zaplecze teoretyczne, ale przede wszystkim – działają. Mają na swoim koncie międzynarodowe sukcesy, tworzą przełomowe rozwiązania, są uznanymi artystami i artystkami.
- Program zajęć jest stworzony w taki sposób, aby jak najwięcej doświadczyć. Studentki i studenci projektowania gier i przestrzeni wirtualnej biorą udział m.in. w zajęciach z modelowania i skanowania 3D oraz Motion Capture. Na kierunkach muzycznych będziesz brać udział w zajęciach w studiu nagrań, gdzie poznasz tajniki pracy nad masteringiem audio w muzyce, filmach, serialach lub animacjach. Wciąż mało? Możesz dołączyć do Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego i doświadczyć jeszcze więcej.
- Stawiamy na kameralność, dlatego zajęcia odbywają się w małych grupach ćwiczeniowych, a relacje z prowadzącymi często opierają się na modelu mistrz-uczeń. Sprzyja to nie tylko efektywnej nauce, ale także budowaniu więzi.
- Grono naszych absolwentów i absolwentek jest pełne świetnych i utalentowanych osób. Wśród nich jest m.in. Anna Cieplak – pisarka, edukatorka i prezeska Fundacji Pracownia Współtwórcza, Paweł Pindur – założyciel Fundacji Soundscape oraz Paulina Adamska – Prezeska Stowarzyszenia Serfenta, antropolożka i edukatorka.
Mamy kampus, który pokochasz Ty… i Twój zwierzak
Czy oglądając filmy lub seriale, w których pierwsze skrzypce grają studentki i studenci, zdarzyło Ci się zwrócić uwagę na otoczenie uczelni? Często, w ekranowym świecie, dobrze zaprojektowane, przyjazne i pełne zieleni? Nie musisz stawać się gwiazdą kina, aby doświadczyć tego na własnej skórze. Nasz wydział mieści się w Cieszynie, na jednym z najbardziej zielonych kampusów uniwersyteckich w Polsce. Co to jest za miejsce!

Wyobraź sobie, że przerwy między zajęciami w semestrze letnim spędzasz odpoczywając na trawie, wśród drzew i kwitnących roślin. Zimą lub w dni, kiedy pogoda nie dopisuje, możesz skoczyć na trening na siłowni lub basen, które mieszczą się na terenie kampusu. Mamy również halę sportową, basen, bibliotekę, stołówkę, a nawet przychodnię lekarską.
Gdzie będziesz mieszkać dołączając do naszej cieszyńskiej ekipy? To proste – na terenie kampusu. Nasze akademiki stają się domem nie tylko dla studentów i studentek, ale także dla ich czworonożnych przyjaciół. Tak – studiując u nas, możesz ze sobą zabrać swojego psa lub kota…albo i jednego i drugiego zwierzaka.