Absolwent UŚ Michał Wójcik został nowym wiceministrem sprawiedliwości

05.05.2016 - 12:11 aktualizacja 05.05.2016 - 12:11
Redakcja: admin

Michał Wójcik został nowym wiceministrem sprawiedliwości – sekretarzem stanu i pełnomocnikiem ds. informatyzacji wymiaru sprawiedliwości.

Michał Wójcik to absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, członek Stowarzyszenia UŚ, poseł na Sejm V oraz VIII kadencji. Prelegent w czasie licznych seminariów krajowych i międzynarodowych w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu i flexicurity. Ekspert z zakresu kształcenia dualnego. Współautor dwóch książek wydanych w kilku krajach oraz kilkunastu publikacji na temat rynku pracy, dialogu społecznego oraz rozwoju regionów. Wieloletni dyrektor Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Za zasługi dla rozwoju rzemiosła polskiego został odznaczony Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego oraz Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w kategorii „Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy”. Był członkiem Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia i ekspertem kilku projektów dotyczących kształcenia zawodowego, finansowanych przez Unię Europejską. Pomysłodawca projektu „Pierwsza szychta” w ramach programu „Equal”, który został uznany za jeden z najlepszych w Unii Europejskiej. Inicjator akcji mającej na celu ochronę Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie przed likwidacją oraz pierwszej w Polsce Rady ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu na poziomie regionalnym. Trzykrotnie wybrany na radnego do Sejmiku Śląskiego. Obecnie zasiada w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Gospodarki i Rozwoju.