Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim

09.03.2018 - 15:45 aktualizacja 09.03.2018 - 15:45
Redakcja: admin

Od 4 do 8 marca 2018 roku w Zakopanem na stoku Harenda odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim kobiet i mężczyzn. W zawodach uczestniczyli studenci i pracownicy Uniwersytetu Śląskiego.

W kategorii uniwersytety Mieszko Kuczyński został mistrzem Polski w slalomie mężczyzn, zdobył również srebrny medal w slalomie gigancie mężczyzn.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii uniwersytety zespół reprezentujący UŚ – w składzie: Karolina Kempa, Zofia Wolnik, Maja Nowak-Beskidzka, Zofia Marcinek, Mieszko Kuczański, Jan Wawak, Sebastian Haratyk, Michał Słoniewski, Krzysztof Śliwiński, Krzysztof Łukaszka, Tomasz Maciejowski, Philip Ciaramella – znalazł się na 2. miejscu, natomiast w klasyfikacji generalnej wszystkich uczelni biorących udział w mistrzostwach – zajął 10. pozycję.

Opiekunem sekcji jest mgr Bartosz Ligas ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.