Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Akcja crowdfundingowa dotycząca Węgiel International Student Film Festival

08.03.2016 - 15:00 aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

Filmy studenckie z całego świata, warsztaty poświęcone branży filmowej i osobistości polskiego kina – to wszystko dla uczestników kolejnej edycji Węgiel International Student Film Festival przygotowują organizatorzy – studenci Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Aby móc zrealizować festiwal na najwyższym poziomie, w tym roku po raz pierwszy zainicjowali akcję crowdfundingową na portalu Polak Potrafi. Do zamknięcia budżetu festiwalu studentom brakuje 3000 zł. Tegoroczną edycję może wspomóc każdy, uzyskane środki pozwolą na organizację profesjonalnych warsztatów oraz zaproszenie osób aktywnie działających w branży filmowej.

Do udziału w festiwalu zgłoszono 2075 filmów z 96 krajów, spośród nich wybrano 28 obrazów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, które będą walczyły o nagrody w kategoriach: najlepszy film, reżyseria, zdjęcia i montaż. W tym roku filmy oceniane będą przez prof. Bogdana Dziworskiego, Mateusza Damięckiego oraz Grzegorza i Zofię Jaroszuków. Poza blokami filmów studenckich w programie Węgiel International Student Film Festival zaplanowano warsztaty branżowo-operatorskie oraz z pozyskiwania środków drogą crowdfundingu.

Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki akcji crowdfundingu uda im się dotrzeć do społeczności kinomanów i zarazić ich swoim pomysłem. Akcję można wspierać do 2 kwietnia 2016 r. – szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://polakpotrafi.pl/projekt/wegiel-2016.

Sam festiwal odbędzie się 14 i 15 kwietnia. Wstęp jest wolny. 

return to top