Andrea Bocelli i chór „Harmonia” na wspólnym koncercie w Krakowie

09.11.2017 - 15:51 aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” kierowany przez dr hab. prof. UŚ Izabellę Zielecką-Panek wystąpił podczas koncertu, którego gwiazdą był włoski tenor i multiinstrumentalista Andrea Bocelli. Artysta zaprezentował najbardziej znane operowe arie oraz swój repertuar z płyty pt. „Cinema” będącej kolekcją wybranych tematów muzycznych z takich filmów, jak: „West Side Story”, „Ojciec Chrzestny” czy „Gladiator”. Na scenie artyście towarzyszyli między innymi: Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, piosenkarka popowa Ilaria Della Bidia oraz śpiewaczka operowa Maria Aleida. Przed koncertem gościnnie wystąpił gitarowy duet CARisMA. Dyrygentem był Marcello Rota współpracujący z operami w Rzymie, Neapolu, Mediolanie czy Londynie.

Plakat reklamujący wydarzenie: na ciemnym tle twarz Andrei Bocellego oraz napis: Andrea Bocelli, The World's Most Beloved Tenor, Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, Chór Uniwersytetu Śląskiego "Harmonia", 11 listopada 2017, TAURON Arena Kraków

Koncert rozpoczął się w sobotę 11 listopada 2017 roku w TAURON Arenie Kraków. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, wszystkie bilety zostały wyprzedane. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.tauronarenakrakow.pl.

Andrea Bocelli i Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”

fot. Adam Karski

Napisali o tym: