Apel o minutę ciszy dla ofiar pandemii

11.03.2021 - 15:18 aktualizacja 13.04.2022 - 10:21
Redakcja: AJS
Tagi: komunikaty

– Trudno wyobrazić sobie ból tych, którzy codziennie muszą na zawsze pożegnać swoich bliskich. Stąd nasza, dziennikarek i dziennikarzy „Wyborczej”, prośba o pamięć dla tych, którzy stracili życie, i o solidarność z tymi, którzy żyją z poczuciem straty – tymi słowami redakcja dziennika zachęca do uczczenia ofiar pandemii w rocznicę zmagań z koronawirusem.

Inicjatywę popiera Uniwersytet Śląski w Katowicach. Symboliczny gest zatrzymania się i wyrażenia solidarności z tymi, którzy odeszli, oraz z ich rodzinami ma stanowić także wyraz uznania dla walczących z pandemią pracowników służb medycznych. W piątek 12 marca 2021 roku w południe przystańmy na chwilę, by oddać im hołd minutą ciszy.

Apel dziennikarek i dziennikarzy „Gazety Wyborczej” dostępny jest na stronie internetowej: katowice.wyborcza.pl.

Wieczne pióro i dokument/fountain pen and documentfountain pen and document

Fot. pixabay