Brązowy medal dla drużyny AZS UŚ w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu

28.02.2024 - 13:49 aktualizacja 29.02.2024 - 13:43
Redakcja: OO

Studenci Uniwersytetu Śląskiego zakończyli sezon halowy zdobyciem brązowego medalu w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu.

Od 22 do 25 lutego 2024 roku w Warszawie 16 najlepszych polskich uczelni walczyło o medale AMP w futsalu, w tym zawodnicy AZS Uniwersytetu Śląskiego. Po czterodniowej rywalizacji nasza drużyna zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i 2. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

Drużyna AZS UŚ uzyskała następujące wyniki:

• mecze grupowe:
    Uniwersytet Śląski – UJD Częstochowa 3:3,
    Uniwersytet Śląski – Uniwersytet Wrocławski 2:2,
    Uniwersytet Śląski – AWF Kraków 4:0,
  • ćwierćfinał:
    Uniwersytet Śląski – UE Kraków 2:0,
  • półfinał:
    Uniwersytet Śląski – AWF Warszawa 1:1, rzuty karne 1:2,
  • mecz o 3. miejsce:
    Uniwersytet Śląski – Uniwersytet Gdański  4:0.

Zespół AZS UŚ wystąpił w następującym składzie: Bartosz Terlecki, Maksym Kisielov, Mateusz Świerczyński, Bartosz Rejbicz, Max Kravets, Mikołaj Polczyk, Paweł Barczak, Kacper Ramenda, Bartłomiej Mazanek, Paweł Gruchalski, Piotr Makowski, Wiktor Sidło, Max Gąsior, Robert Machulec, Marcin Jastrzembski, Bartosz Gruszczyński. Trenerem drużyny jest Aleksander Fangor.

drużyna AZS UŚ

fot. Sylwia Kowalewska