Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” nagrodzony

23.04.2021 - 15:10 aktualizacja 26.04.2021 - 11:29
Redakcja: OO
Tagi: Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”

Od 12 do 15 kwietnia 2021 roku Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” pod dyrekcją prof. dr hab. Izabelli Zieleckiej-Panek uczestniczył w IX Międzynarodowym Konkursie Syberiada 2021. W tegorocznej edycji udział wzięło 3500 uczestników w 15 kategoriach. Ze względu na pandemię przesłuchania odbyły się online, na podstawie przesłanych wcześniej materiałów.

Jury z wszystkich kategorii muzycznych wyłoniło pięciu równorzędnych zwycięzców, którym przyznano dyplomy „najlepszego wykonawcy”. Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” otrzymał zaszczytny tytuł najlepszego wykonawcy IX Międzynarodowego Festiwalu Syberiada. Z kolei prof. dr hab. Izabella Zielecka-Panek została uhonorowana nagrodą specjalną dla najlepszego prowadzącego.

W kategorii muzyki chóralnej współzawodniczyły 53 zespoły. Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” oraz Chór Kameralny „Ad libitum”, w którym śpiewają w większości absolwenci „Harmonii”, zostali nagrodzeni dyplomami laureatów I stopnia.

Organizatorem Międzynarodowego Konkursu Syberiada 2021 jest Państwowy Instytut Kultury w Kemerowie na Syberii. Wydarzenie ma na celu rozwój tradycji artystycznych, wyłonienie utalentowanych wykonawców i oryginalnych zespołów artystycznych, a także promowanie w świadomości społecznej wartości profesjonalizmu muzycznego.

Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”