Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

CINiBA nagrodzona w konkursie Lodołamacze 2018

07.09.2018 - 11:24 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka znalazło się wśród laureatów etapu regionalnego konkursu Lodołamacze 2018, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii przyjazna przestrzeń publiczna. Nagrody etapu dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, śląskiego wręczono podczas gali, która odbyła się 5 września 2018 roku w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nagrodami honorowane są osoby, firmy, instytucje, dla których priorytetem jest wrażliwość, eliminowanie barier i podziałów społecznych wobec osób z niepełnosprawnościami. Kapituła konkursu doceniła wspólną książnicę Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach za najlepsze rozwiązania urbanistyczne i architektoniczne w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Lista laureatów dostępna jest na stronie: www.lodolamacze.info.pl.

Konkurs rozstrzygany jest na dwóch etapach: regionalnym oraz centralnym, w którym finaliści zmierzą się w walce o laur Lodołamaczy 2018. Ogólnopolska gala odbędzie się 27 września w Zamku Królewskim w Warszawie.

Statuetka Lodołamacz 2018     Certyfikat przyznania pierwszej nagrody w konkursie

 

 

return to top