CINiBA wśród wyróżniających się obiektów współczesnej architektury w Polsce

02.06.2016 - 16:35 aktualizacja 02.06.2016 - 16:35
Redakcja: admin

Wspólna biblioteka dwóch katowickich uczelni – Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego znalazła się wśród 24 wyróżniających się obiektów architektury w Polsce. Wyboru dokonała redakcja miesięcznika „Architektura-murator” we współpracy z Departamentem Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Gmach CINiBA zostanie zaprezentowany w ramach wystawy pt. „Polska. Architecture” odbywającej się w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Ekspozycja będzie dostępna do 26 czerwca 2016 roku.

Celem projektu jest promocja Polski poprzez architekturę. Ekspozycja prezentuje 24 nowo zbudowane lub zrewitalizowane obiekty, sportretowane przez najwybitniejszych polskich fotografów architektury. Zdjęciom architektury towarzyszą fotografie reportażowe, szkice, rysunki oraz cytaty, ukazujące wybrane budowle w kontekście ważnych dla Polski, historycznych wydarzeń, często przypominając o działalności wybitnych osobistości, którym są dedykowane.

Wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu jest pierwszą polską odsłoną ekspozycji pokazywanej dotychczas w Azerbejdżanie, Bułgarii, Macedonii, Chinach, Irlandii, Austrii i Indiach.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.ma.wroc.pl.