Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Cyber Science nawiązało współpracę z Asseco i Autenti

18.11.2022 - 13:56 aktualizacja 25.11.2022 - 11:35
Redakcja: OO

Śląskie Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych Cyber Science nawiązało współpracę partnerską z dwoma podmiotami z rynku usług zaufania: Asseco i Autenti. Celem partnerstwa jest nie tylko wspólna kooperacja w zakresie projektów naukowych, ale także kształcenie specjalistów z zakresu digitalizacji. Partnerzy poprowadzą wykłady online oraz warsztaty w ramach wyjazdów seminaryjnych dla słuchaczy studiów Cyber Science.

W ramach studiów podyplomowych uczestnicy mają do wyboru dwa kierunki: „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem” oraz „Tokenizacja i automatyzacja procesów w gospodarce cyfrowej. Aspekty prawne, techniczne i zarządcze”. Na obu kierunkach eksperci biznesowi przedstawią trendy w swoich branżach, nauczą studentów korzystać z produktów, jakie oferują, a także nawiążą współpracę z najzdolniejszymi słuchaczami. Studia opierają się na interdyscyplinarności. Kluczowe jest, aby studenci zajęć zrozumieli technologię, nauczyli się o niej mówić i wykorzystywać w codziennej pracy.

Asseco Day

W ramach współpracy z Asseco słuchacze mieli okazję wysłuchać wykładu asynchronicznego Artura Miękinny. Wcześniej Asseco współpracowało z centrum przy organizacji Forum Prawa Mediów Elektronicznych, które zainaugurowało studia Cyber Science. Następnym krokiem są wspólne warsztaty, które odbędą się na wyjeździe seminaryjnym. Podzieleni na grupy słuchacze będą mogli zapoznać się z produktami Asseco.

Autenti Day

Dzięki tej współpracy również przygotowane zostaną warsztaty i wykłady. Warto dodać, że Autenti w ramach studiów działa podwójnie: nie tylko udostępnia ekspertów, ale też szkoli swoich pracowników, którzy przystąpili jako słuchacze do programu Cyber Science. Warsztaty organizowane podczas wyjazdu seminaryjnego odbędą się w kooperacji ze specjalistami z BNP Paribas.

Wspólne budowanie społeczności

Siłą studiów i współpracy z biznesem jest społeczność, która integruje się wirtualne na platformie Discord, jak i na wyjazdach seminaryjnych w ramach networkingu. Zbudowane więzi na linii słuchacz-biznes pozwolą najlepszym osobom znaleźć pracę u partnerów lub przełożą się na relacje biznesowe, które zaprocentują wspólną współpracą przy wykorzystaniu rozwiązań partnerów. Jest to niewątpliwie innowacyjne podejście, które wyróżnia studia organizowane przez centrum Cyber Science.

Smartfon, słuchawki, laptop

return to top