Cykl programów edukacyjnych pt. „Brawo polski!”

04.11.2016 - 17:56 aktualizacja 04.11.2016 - 17:56
Redakcja: admin

„Brawo polski!” to cykl programów edukacyjnych mających przypominać o roli i miejscu języka ojczystego w życiu Polaków oraz przyczynić się do podnoszenia świadomości językowej. W sposób łatwy, prosty i przyjemny ma tłumaczyć największe bolączki związane z polszczyzną. W każdym odcinku prowadzący będą wprowadzać pewien problem językowy/komunikacyjny, do którego odnosić się będą eksperci z Instytutu Języka Polskiego im. Ireny Bajerowej Uniwersytetu Śląskiego.

Program realizowany jest przez Fundację Wiedzy i Dialogu Społecznego „Agere Aude”, Instytut Języka Polskiego im. Ireny Bajerowej, a także Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ. Zadanie dofinansowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Program jest emitowany w TVP3 Katowice. Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku i kanale YouTube.