Czasopismo UŚ po raz pierwszy na tzw. liście filadelfijskiej

13.07.2023 - 11:53 aktualizacja 14.07.2023 - 14:03
Redakcja: OO
Tagi: geografia

Czasopismo Uniwersytetu Śląskiego „Environmental & Socio-economic Studies” zostało ujęte w Journal Citation Reports 2023 i po raz pierwszy otrzymało Impact Factor – 1,1. Dzięki temu trafiło na tzw. listę filadelfijską – prestiżową listę czasopism indeksowanych w bibliograficznych bazach danych Instytutu Informacji Naukowej w Filadelfii.

Kwartalnik wydawany jest od 2013 roku. Publikowane są w nim oryginalne i przeglądowe prace badawcze z zakresu nauk przyrodniczych i społeczno-ekonomicznych. Artykuły, publikowane w języku angielskim, udostępniane są w formule Open Access. Czasopismo obecnie jest ujęte w ponad 40 bazach indeksujących i abstraktowych, w tym w Web of Science – Emerging Sources Citation Index oraz Scopus. Redaktorami czasopisma są dr hab. Renata Dulias, prof. UŚ (Editor-in-Chief) oraz dr hab. Adam Hibszer, prof. UŚ (Managing Editor) z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

Czasopismo dostępne jest na stronie: sciendo.com.

Otwarta książka w dłoniach/An open book in somebody's hands

Otwarta książka/An open book. Fot. Julia Agnieszka Szymala