Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Dostępność architektoniczna: 

Katowice, ul. Grażyńskiego 53

Wydział Nauk Społecznych

Dostępność wejścia do budynku i obszaru kontroli

Budynek jest oznakowany tablicą informacyjną.

Wejście do budynku znajduje się od strony ul. Grażyńskiego 53. Przed wejściem zamontowano pochylnię umożliwiającą wjazd wózkiem do budynku.

4 m od drzwi wejściowych znajduje się recepcja. Na recepcji można uzyskać informacje dotyczące lokalizacji pomieszczeń, w których gabinetach przebywają konkretni wykładowcy oraz poprosić o uruchomienie platformy schodowej.

Dostępność korytarzy, schodów i wind

Budynek składa się z dwóch części – starej i nowej. Ma cztery klatki schodowe i 2 windy. Windy z odpowiednią przestrzenią manewrową przed drzwiami windy. Windy wyposażone są w poręcze i automatycznie otwierające się drzwi. Windy mają przyciski oznakowane alfabetem Braille’a, przycisk 0 jest wyróżniony.

Korytarze są szerokie – 120 cm.

Na klatce schodowej z utrudnionym dostępem jest w platforma schodowa o wymiarach 69 × 125 cm o udźwigu 225 kg.

Aby dostać się z wejścia ze zniwelowanymi barierami architektonicznymi (poziom -1) do portierni (poziom 0) należy udać się do windy.

Pracownicy portierni zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia głównego służą pomocą w dotarciu do określonej lokalizacji budynku.

Rodzaje dostosowań wewnątrz budynku

Toalety w części dydaktycznej – starej części obiektu.

Parter – przed wejściem do korytarza po lewej damska po prawej męska, na końcu korytarza po prawej toaleta damska oraz dwie toalety w szatniach WF.

Pierwsze piętro po lewej stronie od pierwszej klatki schodowej toaleta męska i damska oraz przy drugiej klatce schodowej toaleta męska.

Drugie piętro po lewej stronie od pierwszej klatki schodowej toaleta męska i damska oraz przy drugiej klatce schodowej toaleta męska i damska.

Toalety części z gabinetami – nowej części obiektu.

Parter – po prawej stronie od windy (I klatka schodowa) toaleta damska oraz drugie drzwi korytarza za I klatką schodową po prawej stronie toaleta dla niepełnosprawnych; drzwi mają szerokość 90 cm, wolna przestrzeń toalety ma promień 1,5 m, pochwyty są po obu stronach toalety, jeden pochwyt przy misce ustępowej jest podnoszony, pochwyt przy umywalce z lewej strony, włącznik światła na wysokości 1 m, podajniki na ręczniki, papier toaletowy, kosz na śmieci jest pod podajnikiem na ręcznik, alarm słyszany na recepcji.

Pierwsze piętro – po prawej stronie od windy (I klatka schodowa) toaleta damska oraz drugie drzwi korytarza za I klatką schodową po prawej stronie toaleta męska.

Drugie piętro – po prawej stronie od windy (I klatka schodowa) toaleta damska oraz drugie drzwi korytarza za I klatką schodową po prawej stronie toaleta męska.

Trzecie piętro – po prawej stronie od windy (I klatka schodowa) toaleta damska oraz drugie drzwi korytarza za I klatką schodową po prawej stronie toaleta męska.

Czwarte piętro – po prawej stronie od windy (I klatka schodowa) toaleta damska oraz drugie drzwi korytarza za I klatką schodową po prawej stronie toaleta męska.

Lady w dziekanatach zostały obniżone do wysokości 1,15 m.

W auli im. Józefa Pietera zamontowana jest pętla indukcyjna ułatwiająca słyszenie w aparatach słuchowych. W sali numer 1 mieści się pokój wyciszenia.

Piktogram pętli indukcyjnejpiktogram pokoju wyciszenia

Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych i sposób korzystania z nich

Dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych usytuowane są na parkingu studenckim. Dojeżdżając od ul. Oblatów, pierwszy szlaban po prawej stronie z przeciwnego kierunku, ostatni szlaban po lewej stronie. Dostęp do parkingu tylko z aktywną legitymacją studencką studenta pedagogiki lub psychologii. Parkowanie na miejscach dla osób niepełnosprawnych dostępne tylko dla posiadaczy kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Parkowanie na tych miejscach jest bezpłatne.

Kontakt do osoby, która może udzielić więcej informacji o dostępności obiektu:

Krzysztof Makuch, krzysztof.makuch@us.edu.pl, 32 3599 706.

return to top