Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Dostępność architektoniczna: 

Sosnowiec, ul. Lwowska 6

Dom Asystenta 2

Dostępność wejścia do budynku i obszaru kontroli

Wejście do Domu Asystenta oznakowane jest czerwoną tabliczką z napisem „Uniwersytet Śląski, Dom Asystenta nr 2 w Sosnowcu”, umieszczonym na elewacji.

Główne wejście do budynku znajduje się przy ul. Lwowskiej 6, w sąsiedztwie Wydziału Nauk Przyrodniczych (wydział znajduje się przy ul. Będzińskiej, po północnej stronie Domu Asystenta, ok. 600 m).

Wyjście ewakuacyjne znajduje się z lewej strony budynku, naprzeciwko Domu Asystenta nr

Wejście do budynku nie ma schodów, drzwi do budynku nie są otwierane automatycznie. Po wejściu do budynku po prawej stronie w odległości 50 cm znajduje się recepcja czynna 24 godziny na dobę. Okienko do recepcji jest na wysokości 117,5 cm. Osoby z recepcji chętnie pomogą osobom na wózkach, wyjdą do holu i udzielą niezbędnych informacji. Aby wejść do holu budynku, trzeba otworzyć drugie drzwi (drzwi z samozamykaczem otwiera je recepcjonista). Na wprost po wejściu do holu znajduje się klatka schodowa A. Klatka schodowa B znajduje się po prawej stronie korytarza za pomieszczeniem nr 4 (biuro).

Dostępność korytarzy, schodów, wind

Budynek pięciokondygnacyjny na parterze jest biuro, portiernia, pomieszczenia gospodarcze, warsztat, 4 pokoje mieszkalne. Na piętrach 1–4 są pokoje gościnne i mieszkania.

W budynku nie ma windy.

Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych

Najbliższe miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajduje się przed wejściem do Domu Studenta nr 3, przy ul. Suchej b.

Kontakt do osoby, która może udzielić więcej informacji o dostępności obiektu:

Liliana Balcarek Gnitecka, liliana.balcarek@us.edu.pl, tel. 32 368 9307

return to top