Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Dostępność architektoniczna: 

Sosnowiec, ul. Sucha 7 b

Dom Studenta nr 3

Dostępność wejścia do budynku i obszaru kontroli

Wejście do Domu Studenta nr 3 oznakowane jest czerwoną tabliczką i napisem „Uniwersytet Śląski, Dom studenta nr 3 w Sosnowcu”.

Główne wejście do budynku znajduje się przy ul. Suchej 7 b, w sąsiedztwie Wydziału Nauk Przyrodniczych (wydział znajduje się przy ul. Będzińskiej po północnej stronie Domu Studenta ok. 400 m). Do wejścia prowadzą schody.

Wejście do budynku z podjazdem dla wózków znajduje się z lewej strony budynku, od strony zachodniej. Podjazd ma długość 10 m i 28 cm podjazd jest zbudowany z kraty wema (kraty pomostowej). Poręcz podjazdu zamontowana na wysokości 110 cm, szerokość podjazdu to 120 cm.

Po wejściu do budynku głównym wejściem, po lewej stronie znajduje się recepcja czynna 24 godziny na dobę. Okienko do recepcji jest na wysokości 93 cm.

Aby wejść do holu budynku, trzeba otworzyć drugie drzwi (drzwi mają samozamykacz, otwiera je recepcjonista). Klatka schodowa znajduje się na wprost drzwi wejściowych.

Dostępność korytarzy, schodów, wind

Budynek pięciokondygnacyjny. Nie ma windy.

Na parterze znajduje się portiernia, pomieszczenia gospodarcze, pokoje gościnne oraz 4 pokoje z udogodnieniami dla studentów z niepełnosprawnościami. Na pozostałych piętrach znajdują się pokoje studenckie.

Rodzaj dostosowań wewnątrz budynku

W pokojach dla studentów z niepełnosprawnościami zamontowane są uchwyty i systemy do przywoływania pomocy.

Łazienki przydzielone do tych pokojów mają dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami: pochwyty przy toalecie, prysznicu, bezprogowy prysznic krzesełko prysznicowe, odpowiednią dla wózków inwalidzkich przestrzeń manewrową i przesiadkową.

Obok pokoi są przestrzenne kuchnie, które umożliwiają swobodne poruszanie się w pomieszczeniu.

Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych

Bezpośrednio przy wejściu do budynku wyznaczone jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Kontakt do osoby, która może udzielić więcej informacji:

mgr Aleksandra Wollny, aleksandra.wollny@us.edu.pl, tel. 32 3689407

return to top