Delegacja z Henan Academy of Science na Uniwersytecie Śląskim

16.07.2019 - 16:44 aktualizacja 07.11.2019 - 14:21
Redakcja: admin

9 lipca 2019 roku na Uniwersytecie Śląskim przebywała delegacja z Akademii Nauki w Henan, której przewodniczył jej wiceprezydent Huang Dao Gong. Celem wizyty było nawiązanie współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a chińską uczelnią w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych. Prowadzone w strukturach akademii badania zaprezentowali prof. Qunshegn Chen (Senior Researcher) oraz prof. Liang Zhao z Instytutu Chemii Henan Academy of Science, w ramach którego funkcjonują m.in. Międzynarodowe Chińsko-Białoruskie Laboratorium oraz Chińsko-Niemieckie Międzynarodowe Centrum Badawcze.

Z kolei przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego – dziekan Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach prof. dr hab. Danuta Stróż, dyrektor Instytut Chemii Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski oraz prodziekan ds. nauki i współpracy z zagranicą Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska prof. dr hab. Piotr Świątek – przedstawili potencjał badawczy śląskiej Alma Mater. Po oficjalnej części spotkania uczestnicy delegacji mogli zobaczyć laboratoria dostępne na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska.

Zdjęcie uczestników spotkania
Fot. Dział Współpracy z Zagranicą