Dni kultury polskiej w Shenyang

18.04.2016 - 09:35 aktualizacja 18.04.2016 - 09:35
Redakcja: admin

Od 2 do 6 maja 2016 roku na Northeastern University w Shenyang odbywać się będą dni kultury polskiej organizowane przez Centrum Studiów Polskich NEU, którego dyrektorem jest mgr Adam Antoniewicz (lektor ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ). Lektoraty, seminaria i wykłady poprowadzą dr hab. Magdalena Bąk z Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego Wydziału Filologicznego UŚ oraz mgr Karolina Graboń ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ. Dni kultury polskiej rozpoczną się spotkaniem z władzami Northeastrn University, prowincji Liaoning, Ambasady RP i Centrum Kultury Polskiej działającym przy ambasadzie. Program obejmował będzie wybrane zagadnienia dotyczące polskiej historii, literatury, kwestii realioznawczych, a także praktyczną naukę języka polskiego dla osób początkujących. Uczestnicy dni kultury polskiej wezmą także udział w popołudniowej biesiadzie pieśni i tańców oraz w wieczorze polskich animacji. Celem spotkań jest promocja nauki języka polskiego wśród osób chińskojęzycznych.

Uniwersytet Śląski i Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ od kilku lat intensywnie współpracują z Northeastern University w ramach zawartej umowy bilateralnej. Co semestr na naszą uczelnię przyjeżdża grupa kilkorga studentów z NEU, by studiować w Polsce i doskonalić znajomość języka polskiego jako obcego.

Dr hab. Magdalena Bąk i mgr Karolina Graboń poprowadzą również lektoraty oraz warsztaty z zakresu nawiązań do romantyzmu w polskiej literaturze współczesnej na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych.