Doktorantka UŚ finalistką The Taiwan International Student Design Competition 2017

14.09.2017 - 15:13 aktualizacja 14.09.2017 - 15:13
Redakcja: admin

Doktorantka Uniwersytetu Śląskiego mgr Iwona Cichy została finalistką The Taiwan International Student Design Competition 2017 (TISDC) w kategorii Visual Design za identyfikację 19. edycji „Kina na Granicy”. Organizatorem konkursu, który ma sprzyjać międzynarodowej wymianie kontaktów oraz wspierać młodych projektantów, jest Ministerstwo Edukacji w Tajwanie. The Taiwan International Student Design Competition rozstrzygany jest w czterech kategoriach:

• Product Design,
  • Visual Design,
  • Digital Animation,
  • Brand Specified.

Mgr Iwona Cichy jest absolwentką grafiki Instytutu Sztuki UŚ, doktorantką sztuk pięknych w Zakładzie Projektowania Graficznego UŚ, laureatką IV edycji wyróżnień JM Rektora UŚ za osiągnięcia w działalności kulturalnej oraz stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Specjalizuje się przede wszystkim w projektowaniu systemów identyfikacji i komunikacji wizualnej, realizuje różnorodne projekty z zakresu typografii, grafiki wydawniczej oraz plakatu. Interesuje się również twórczością artystyczną w szkle i szkłem użytkowym (technika Tiffany’ego, witraż, fusing). Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Chinach, Boliwii, Iranie, Rosji, Czechach, Serbii, Korei Południowej i na Ukrainie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie The Taiwan International Student Design Competition.