Dr Anna Watoła z kolejną wizytą w Kenii

17.12.2019 - 15:00 aktualizacja 18.12.2019 - 13:24
Redakcja: MK

Dr Anna Watoła, pedagog z Uniwersytetu Śląskiego, zakończyła kolejny naukowo-badawczy pobyt w Kenii, podczas którego mogła pogłębić wiedzę na temat edukacji początkowej dzieci z plemienia Masajów oraz możliwości wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) przez kenijskich uczniów i studentów. Wyniki badań staną się podstawą przygotowywanej monografii.

Pobyt był również okazją do nawiązania współpracy z jedną z kenijskich uczelni – Koitaleel Samoei University College of Nairobi. Wspólnie podejmowane działania obejmować będą m.in. wymianę studentów i doktorantów, organizację gościnnych wykładów, sympozjów czy wizyt studyjnych, udział w projektach edukacyjnych, staże naukowe oraz praktyki językowe i pedagogiczne.

Podczas dwumiesięcznej wizyty w Kenii dr Anna Watoła po raz kolejny przekazała również dary dla uczniów i studentów. Przybory szkolne, sprzęt komputerowy czy programy edukacyjne mają wspomagać proces edukacji afrykańskich dzieci, szczególnie tych z plemion Masajów. Studenci, którzy otrzymują więc sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem w zamian zobowiązują się do prowadzenia lekcji w szkołach – na wyspie Wasini lub w Amboseli. W realizację tego działania włączają się także kenijscy wykładowcy. Transport darów możliwy był dzięki przychylności linii lotniczych Enter Air oraz biura podróży TUI.