Dr Dariusz Ignatiuk członkiem międzynarodowego Komitetu Ekspertów Kanadyjskiej Fundacji Innowacji

21.02.2022 - 12:04 aktualizacja 23.02.2022 - 17:03
Redakcja: OO

Dr Dariusz Ignatiuk z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach został członkiem międzynarodowego Komitetu Ekspertów Kanadyjskiej Fundacji Innowacji (Canada Foundation for Innovation). Naukowiec będzie uczestniczyć w pracach komisji konkursu 2023 Major Science Initiatives (MSI) Fund, który ma na celu zapewnienie wsparcia dla bieżących potrzeb operacyjnych i konserwacyjnych placówek badawczych.

Kanadyjska Fundacja Innowacji jest niezależną organizacją typu non-profit, która inwestuje w obiekty badawcze i sprzęt na kanadyjskich uczelniach, w szpitalach i instytucjach badawczych non-profit. Fundacja została założona przez rząd Kanady w 1997 roku. Jej celem pozyskanie utalentowanych naukowców z innych krajów, jest wyszkolenie kolejnych pokoleń naukowców, wspieranie innowacji w sektorze prywatnym i tworzenie wysokiej jakości miejsc pracy, które wzmacniają pozycję Kanady w dzisiejszej gospodarce opartej na wiedzy.

Dr Dariusz Ignatiuk jest glacjologiem związanym z Centrum Studiów Polarnych działającym na Uniwersytecie Śląskim. Od kilkunastu lat prowadzi badania głównie w Arktyce, na Spitsbergenie.

Zdjęcie portretowe dr. Dariusza Ignatiuka

Dr Dariusz Ignatiuk z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach | fot. Marta Kondracka