Dr Dariusz Ignatiuk w zarządzie Svalbard Integrated Arctic Earth Observing System

27.11.2023 - 11:41 aktualizacja 29.11.2023 - 14:40
Redakcja: AJS

Dr Dariusz Ignatiuk z Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ został wybrany wiceprzewodniczącym zarządu (Board of Directors) międzynarodowego konsorcjum Svalbard Integrated Arctic Earth Observing System (SIOS). Decyzję podjęto podczas walnego zgromadzenia, które odbyło się 30 października 2023 roku w trakcie Svalbard Science Conference w Oslo.

Svalbard Integrated Arctic Earth Observing System jest międzynarodowym konsorcjum zrzeszającym 28 instytucji z 10 krajów, mającym na celu koordynację, rozwój i optymalizację badań, a także infrastruktury na Svalbardzie oraz wokół tego terytorium. Szczególna uwaga konsorcjum położona jest na udostępnianie danych (FAIR data) oraz zmniejszenie śladu węglowego przy prowadzeniu badań w Arktyce.

Zdjęcie portretowe dr. Dariusza Ignatiuka/portrait photo of Dariusz Ignatiuk, PhD
Dr Dariusz Ignatiuk z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach | fot. Marta Kondracka