Dr hab. Miron Lakomy stypendystą University of Cambridge

11.07.2018 - 10:00 aktualizacja 11.07.2018 - 10:00
Redakcja: admin

Dr hab. Miron Lakomy z Zakładu Stosunków Międzynarodowych Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego otrzymał stypendium naukowe University of Cambridge, w ramach którego  od 11 do 17 lipca 2018 roku będzie prowadził badania nad wykorzystaniem tzw. metod open source intelligence do analizy materiałów propagandowych islamskich terrorystów w internecie. Badania zrealizowane zostaną w Cambridge Cybercrime Centre.

Ponadto naukowiec z UŚ wygłosi wykład otwarty pt. „Combating a hydra: Islamic State’s digital jihad as a threat to international security” w Computer Laboratory (University of Cambridge) w ramach cyklu spotkań pn. „Computer Laboratory Security Seminar”. Wystąpienie dotyczyć będzie m.in. historii „cyberdżihadyzmu” na przykładzie takich organizacji terrorystycznych, jak: Hamas, Hezbollah czy czeczeńska grupa Szamila Basajewa, działalności tzw. Państwa Islamskiego w cyberprzestrzeni, a także współczesnych form internetowej propagandy ze szczególnym uwzględnieniem materiałów filmowych, gier komputerowych czy nagrań muzycznych o tematyce religijnej zwanych nasheedami. Szczegółowe informacje na temat wystąpienia dostępne są na stronie: talks.cam.ac.uk (materiał w języku angielskim).