Dr hab. Zbigniew Zagała członkiem Rady Centrum Badania Opinii Społecznej

04.07.2016 - 12:36 aktualizacja 04.07.2016 - 12:36
Redakcja: admin

17 czerwca 2016 roku premier Beata Szydło powołała dr. hab. Zbigniewa Zagałę z Zakładu Socjologii Rozwoju Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w skład Rady Centrum Badania Opinii Społecznej. Do zadań Rady CBOS, której członkami są przedstawiciele świata akademickiego oraz Sejmu, Senatu, Premiera i Prezydenta RP, należą:

• zatwierdzanie rocznego planu działalności CBOS w zakresie zadań finansowanych z budżetu państwa,
  • opiniowanie rocznego planu działalności CBOS,
  • zatwierdzanie rocznego sprawozdania z działalności, w tym finansowego,
  • przedstawianie prezesowi Rady Ministrów opinii w sprawach odwołania i powołania dyrektora CBOS,
  • sprawowanie nadzoru nad wykonaniem przez CBOS zadań określonych w Ustawie i w statucie CBOS,
  • określenie zasad finansowania wydawnictw niekomercyjnych,
  • zatwierdzanie zasad wynagradzania pracowników CBOS,
  • ustalanie wynagrodzenia dyrektorowi CBOS,
  • opiniowanie projektu zmian statutu CBOS oraz przedkładanie prezesowi Rady Ministrów wniosków w sprawie zmian w statucie,
  • opiniowanie struktury organizacyjnej CBOS i innych spraw przedstawionych przez dyrektora CBOS.