Dr Michał Krzykawski finalistą IV edycji Konkursu o Nagrodę im. Barbary Skargi

06.10.2016 - 10:22 aktualizacja 06.10.2016 - 10:22
Redakcja: admin

dr Michał KrzykawskiDr Michał Krzykawski z Zakładu Badań Kanadyjskich i Przekładu Literackiego Uniwersytetu Śląskiego zakwalifikował się do finału IV edycji Konkursu o Nagrodę im. Barbary Skargi, która ma na celu wyróżnienie wybitnej, niepublikowanej pracy filozoficznej. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Pomyśleć wspólnotę”, zachęcające do podjęcia refleksji nad możliwie szeroko rozumianymi więziami między ludźmi, nad podstawami, pochodzeniem i losami relacji w obrębie społeczeństwa, państwa i w obrębie mniejszych zbiorowości, a także nad charakterem tych stosunków.

Organizatorem konkursu jest Fundacja na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.barbaraskarga.org.