Dr Remigiusz Kopoczek dyrektorem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

22.02.2022 - 09:56 aktualizacja 22.02.2022 - 12:06
Redakcja: OO

Dr Remigiusz Kopoczek z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach został powołany przez ministra edukacji i nauki na dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Celem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jest wspieranie i tworzenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i społecznych. Ośrodek zajmuje się m.in. inicjowaniem i realizowaniem przedsięwzięć przyczyniających się do cywilizacyjnego rozwoju kraju.

Dr Remigiusz Kopoczek – adiunkt na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ, współtwórca pierwszego w Polsce kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej (studiów pierwszego i drugiego stopnia), który uzyskał w roku 2013 nagrodę ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla najlepszego praktycznego kierunku artystycznego w Polsce. W latach 2012–2016 pełnił funkcję prodziekana ds. studenckich i dydaktycznych na Wydziale Artystycznym (obecnie Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji). Był także prezesem ARP Games, pierwszego polskiego akceleratora gier wideo powołanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu, Uniwersytet Śląski w Katowicach i powiat cieszyński. W ostatnim czasie pełnił funkcję prezesa zarządu jednej z największych konferencji gospodarczej w Polsce – Kongres 590. Współautor i uczestnik wielu projektów związanych z tworzeniem gier wideo.

dr Remigiusz Kopoczek
Dr Remigiusz Kopoczek z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego | fot. archiwum dr. R. Kopoczka