Dr Remigiusz Kopoczek powołany na dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

21.07.2022 - 12:15 aktualizacja 21.07.2022 - 13:55
Redakcja: OO

Dr Remigiusz Kopoczek z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w wyniku konkursu został powołany przez ministra edukacji i nauki prof. Przemysława Czarnka na dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Kadencja potrwa cztery lata. Od lutego 2022 roku dr Remigiusz Kopoczek pełnił obowiązki dyrektora jednostki, zastępując na tym stanowisku dr. inż. Wojciecha Kamienieckiego.

Celem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jest wspieranie i tworzenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i społecznych. Ośrodek zajmuje się m.in. inicjowaniem i realizowaniem przedsięwzięć przyczyniających się do cywilizacyjnego rozwoju kraju.

Dr Remigiusz Kopoczek jest adiunktem na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ. Współtworzył pierwszy w Polsce kierunek studiów projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej, który w 2013 roku uzyskał nagrodę ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla najlepszego praktycznego kierunku artystycznego w Polsce. W latach 2012–2016 pełnił funkcję prodziekana ds. studenckich i dydaktycznych na Wydziale Artystycznym UŚ (obecnie Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji). Był także prezesem ARP Games – pierwszego polskiego akceleratora gier wideo powołanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu, Uniwersytet Śląski w Katowicach i powiat cieszyński. W ostatnim czasie pełnił funkcję prezesa zarządu jednej z największych konferencji gospodarczych w Polsce – Kongres 590. Jest także współautorem i uczestnikiem wielu projektów związanych z tworzeniem gier wideo.

Informacja o nominacji na stronie NCBR

dr Remigiusz Kopoczek

Dr Remigiusz Kopoczek z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego | fot. archiwum R. Kopoczka