Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z pozytywną oceną PKA

25.01.2022 - 13:02 aktualizacja 26.01.2022 - 12:02
Redakcja: OO

Kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, realizowany na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, otrzymał pozytywną ocenę programową Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA). Ocena została przyznana na 6 lat do roku akademickiego 2027/2028.

Kierunek prowadzony jest w kampusie cieszyńskim na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim. Program kształcenia zawiera moduły z zakresu muzycznych przedmiotów teoretycznych i pedagogiki muzycznej oraz moduły związane z kształceniem umiejętności praktycznych (m.in. gra na wybranym instrumencie, podstawy kompozycji i aranżacji, śpiew, dyrygowanie, rytmika, instrumentacja, chór, orkiestry). Ponadto studenci mogą realizować wybrane specjalności.

Szczegółowe informacje o kierunku można znaleźć na stronie Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ.

nuty trzymane w dłoni przez muzyka

fot. Unsplash