Etiuda Szkoły Filmowej UŚ wśród półfinalistów Studenckiego Oscara 2024

24.07.2024 - 15:37 aktualizacja 24.07.2024 - 15:37
Redakcja: OO

Ogłoszono półfinalistów Studenckiego Oscara 2024, czyli Studenckiej Nagrody Akademii Filmowej przyznawanej przez Amerykańską Akademią Sztuki i Wiedzy Filmowej. Wśród 62 filmów znalazła się krótkometrażowa etiuda fabularna w reżyserii Bartłomieja Błaszczyńskiego pt. „Złamanie otwarte” (produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach). Półfinalistów wyłoniono spośród 2683 zgłoszeń, „Złamanie otwarte” to jedyny film z Polski, które dostały się do półfinału.

Opis filmu

Basia udaje przed mężem, że wszystko jest z nią w porządku. Na egzaminach wstępnych do szkoły aktorskiej poznaje Alicję i jej niemowlę, którym się opiekuje. Po wymagającym występie i trudnej konfrontacji z mężem postanawia porwać dziecko Alicji i nieumyślnie naraża je na niebezpieczeństwo. Ten wstrząs sprawia, że Basia staje się gotowa na zmiany i uzdrowienie.

Pełna lista półfinalistów Studenckiego Oscara 2024 dostępna jest na stronie: www.oscars.org.

mężczyzna z papierosem

Kadr z filmu „Złamanie otwarte” | reżyseria Bartłomiej Błaszczyński | scenariusz Katarzyna Błaszczyńska | zdjęcia Fryderyk Potoczek | kierownictwo produkcji Alicja Osiej, Dorota Damec i Monika Borówka | prod. Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego, Uniwersytet Śląski w Katowicach, 2024 r.