Festiwal nauki – transmisje w radiu i internecie

28.11.2017 - 11:09 aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

Centrum Medialne Uniwersytetu Śląskiego przeprowadzi transmisję z wydarzeń Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2017, które będą odbywać się 1 i 2 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Z MCK-u będzie nadawać także Studenckie Studio Radiowe „Egida”.

W piątek (od godz. 9.00 do 20.00) i w sobotę (od godz. 10.00 do 20.00) transmisję internetową z przestrzeni festiwalowej poprowadzi Telewizja Internetowa UŚ. Ponadto w specjalnym studiu dziennikarze UŚ TV będą przeprowadzać krótkie wywiady z gośćmi ŚFN KATOWICE 2017. Festiwalowe wydarzenia będzie można śledzić na platformie YouTube, na facebookowym profilu UŚ TV, na stronie Uniwersytetu Śląskiego oraz na stronie Telewizji Internetowej UŚ.

Transmisja ogólna

Transmisję ogólną z terenu Międzynarodowego Centrum Kongresowego przeprowadzi również radio studenckie „Egida”, które 21 listopada obchodziło 48. rocznicę obecności w eterze. Redaktorów „Egidy” będzie można posłuchać nie tylko za pośrednictwem strony www.egida.us.edu.pl, ale także za pomocą nowej aplikacji na telefon (do pobrania pod adresem: store/apps/EGIDA_1) oraz w paśmie 96.9 FM w Katowicach – „Egida” po raz kolejny uzyskała czasową koncesję na nadawanie na falach długich.

Sala audytoryjna

Transmisja nie obejmuje wydarzeń odbywających się 30 listopada w Teatrze Śląskim.