Film dokumentalny dr hab. Dagmary Drzazgi ponownie nagrodzony

03.06.2019 - 18:12 aktualizacja 05.11.2019 - 11:10
Redakcja: admin

Europejskie Stowarzyszenie Telewizji Regionalnych CIRCOM (Cooperative Internationale de Recherche et d’Action en matière de Communication) ogłosiło wyniki dorocznego konkursu Prix CIRCOM, promującego najlepsze realizacje regionalnych stacji telewizyjnych w Europie. Wśród produkcji docenionych przez jury znalazł się film dokumentalny pt. „Martwy sezon” w reżyserii i według scenariusza dr hab. Dagmary Drzazgi.

Werdykt kapituły ogłoszony został podczas gali, która odbyła się 30 maja 2019 roku w Nowym Sadzie w Serbii. Dr hab. Dagmara Drzazga – dziennikarka i reżyser związana z oddziałem TVP w Katowicach, adiunkt na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – została laureatką konkursu w kategorii Music and Arts. Nagrodę przyznano za film o Rafale Wojaczku, jednym z najważniejszych twórców powojennych, zaliczanym do grona „poetów wyklętych”.

To kolejna nagroda dla tej produkcji. W kwietniu tego roku dokument został doceniony przez jury ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek, w którym dr hab. Dagmara Drzazga została laureatką pierwszej nagrody. W konkursie Prix CIRCOM wykładowczyni katowickiej szkoły filmowej odniosła drugi już sukces. W 2003 roku jej film „Bobrek Dance” zdobył konkursowe Grand Prix.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.circom-regional.eu/prix-2019.

Zdjęcie dr hab. Dagmary Drzazgi – archiwum prywatne