Film pt. „Ameryka” nagrodzony na 45. edycji festiwalu „Sehsüchte” w Poczdamie

25.04.2016 - 13:56 aktualizacja 25.04.2016 - 13:56
Redakcja: admin

Film pt. „Ameryka”, wyprodukowany przez Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, otrzymał nagrodę dla najlepszego krótkiego metrażu na 45. edycji festiwalu „Sehsüchte”, który odbywał się od 20 do 24 kwietnia 2016 roku w Poczdamie (Niemcy). To już dwunasta nagroda dla filmu dyplomowego studentów WRiTV: Aleksandry Terpińskiej (reżyseria i scenariusz) i Bartosza Bieńka (zdjęcia).

„Sehsüchte” jest czołowym europejskim festiwalem filmów studenckich. W ubiegłych latach filmy zrealizowane na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego były wielokrotnie prezentowane w konkursach festiwalu. W 2011 roku nagrodę za najlepszy film krótkometrażowy odebrał Kuba Czekaj, reżyser etiudy pt. „Twist & Blood”.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie festiwalu.