Finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Śląski Shakespeare”

12.05.2016 - 12:46 aktualizacja 12.05.2016 - 12:46
Redakcja: admin

20 maja o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbędzie się gala, podczas której zostaną ogłoszone wyniki V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Śląski Shakespeare” im. Anny i Piotra Dobrowolskich.

W tegorocznej edycji wpłynęło 70 prac nadesłanych przez 49 autorów, które oceniło jury w składzie:

• prof. zw. dr hab. Jan Malicki – dyrektor Biblioteki Śląskiej, kierownik Zakładu Historii Literatury Średniowiecza i Renesansu, przewodniczący jury,
  • Michał Centkowski – recenzent teatralny tygodnika „Newsweek”, juror Złotych Masek w województwie śląskim,
  • dr Beata Dzianowicz – scenarzystka i reżyserka, pracownik Zakładu Reżyserii Telewizyjno-Filmowej Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego,
  • Ewa Niewiadomska – szefowa redakcji kultury Polskiego Radia Katowice,
  • dr Beata Popczyk-Szczęsna – pracownik naukowy Zakładu Teatru i Dramatu Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego,
  • Agnieszka Radzikowska – aktorka Teatru Śląskiego,
  • Maciej Szczawiński – poeta, publicysta, dziennikarz Polskiego Radia Katowice.

Galę poprowadzi dr hab. prof. UŚ Krystyna Doktorowicz – prodziekan Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego.

Konkurs dotyczy takich gatunków literackich, jak poezja oraz scenariusze teatralne i filmowe. Jest organizowany przez Fundację Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego. Inicjatywa ma na celu: poszukiwanie młodych talentów, promocję twórczości młodzieży m.in. poprzez wydawanie publikacji, realizację spektakli teatralnych według nagrodzonych scenariuszy, wspomaganie idei tworzenia dzieł literackich, poznanie zainteresowań intelektualnych młodych ludzi, a także zainteresowanie społeczeństwa współczesną twórczością literacką. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.fmt.org.pl.

„mojekatowice.pl” – „Śląski Shakespeare” (11.05.2016).